Nachosy to przystawka, która wywodzi się z Meksyku. Jednak w ciągu ostatnich lat także Polacy coraz chętniej sięgają po ten produkt. Aby zobaczyć, jak powstaje słony przysmak odwiedziliśmy najbardziej nowoczesny zakład koncernu PepsiCo, który mieści się w Świętem (k. Środy Śląskiej).
Pierwszym krokiem w przygotowaniu meksykańskiej przystawki jest właściwa obróbka kukurydzy. Jak możecie zobaczyć w naszym programie, ziarna są czyszczone na sitach wibracyjnych. Dzięki temu można mieć pewność, że do produktu nie trafią kamień i pasek. W całym procesie bardzo ważne jest zwiększenie wilgotności ziaren. Jak do tego doprowadzić? Odpowiedź poznacie w naszym programie. Po usunięciu łusek kukurydza trafia do młyna.
W naszym materiale zobaczycie także produkcję ciasta, z którego powstają nachosy Doritos. Kolejny krok to krojenie, pieczenie oraz smażenie trójkątnych chipsów. Podczas oglądania naszego programu zwróćcie uwagę na specyficzny, trójpoziomowy piec, który znajduje się w dolnośląskiej fabryce.
Przedstawiliśmy Wam także obowiązki pracowników laboratorium PepsiCo. – W gotowym produkcie sprawdzamy zawartość wilgoci, tłuszczu oraz przypraw – mówiła w programie Fabryki w Polsce Agnieszka Pawełkiewicz, koordynator ds. kontroli jakości PepsiCo.
A czy wiecie, co należy zrobić, by nachosy długo zachowały świeżość? O tym także opowiedzieliśmy w naszym materiale.
Dolnośląski zakład każdego dnia wytwarza 600 tysięcy paczek nachosów Doritos.
—
PepsiCo jest również producentem znanej marki Lay’s. Jeśli wolicie tego rodzaju przekąskę lub jesteście ciekawi jak powstają chipsy, to TUTAJ zobaczcie odcinek z 2020 roku o produkcji Lay’sów. Opowiedzieliśmy m.in. jak wygląda cięcie ziemniaków w fabryce chipsów oraz na jakim oleju są smażone popularne chipsy.
Dodaj komentarz