Fabryki w Polsce

Jak powstają rolki i napinacze pasków? [VIDEO]

Garaż o wielkości 60 m2, jedna wtryskarka i jeden pracownik. Tak wyglądały początki firmy Caffaro – aktualnego, europejskiego lidera w dziedzinie zamienników rolek i napinaczy samochodowych pasków. Jak udało się rozwinąć produkcję? Zobaczcie odcinek programu „Fabryki w Polsce”, gdzie zaglądamy za kulisy zakładu polskiego producenta.

Fabryka Caffaro od środka. Fot. caffaro.pl

Fabryka Caffaro od środka. Fot. caffaro.pl

7 centrów obróbczych CNC, 10 wtryskarek, 11 pras mimośrodowych, hydraulicznych i pneumatycznych. Własna narzędziownia. To sprzęt, którym obecnie dysponuje fabryka w świętokrzyskich Słonowicach. Pracę tych urządzeń zobaczycie w naszym programie. Ponadto pokażemy m.in. drukarkę 3D oraz proces skanowania laserowego.

Warto także zwrócić uwagę na laboratorium firmy. W ramach testowania produktów, pracownicy Caffaro korzystają ze specjalnego symulatora, w którym można stworzyć warunki komory silnika.

Fabryka Caffaro od środka. Fot. caffaro.pl

Fabryka Caffaro od środka. Fot. caffaro.pl

Z jakich elementów składa się napinacz paska? Z jakiego materiału wytwarza się rolki samochodowych pasków? Zapraszamy na podróż po świętokrzyskiej fabryce firmy Caffaro wraz z kamerą programu „Fabryki w Polsce”.

**

Caffaro to producent rolek i napinaczy do silników samochodów osobowych, ciężarowych oraz traktorów. W ofercie firmy znajdziemy także rolki dachów suwanych i plandek.

W zakładzie firmy powstaje rocznie 2 mln produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *