To kolejna koreańska inwestycja w Polsce Fot. Pixabay

To kolejna koreańska inwestycja w Polsce Fot. Pixabay

Aktualności

Kolejna koreańska inwestycja powstanie koło Wrocławia

W ciągu ostatnich miesięcy koreańskie firmy bardzo chętnie inwestują w Polsce. Pisaliśmy już o budowanej fabryce firmy AJU Poland (producent wyrobów stalowych) czy zakładzie żywności kimchi w Krakowie. Czas na kolejny duży projekt Koreańczyków w naszym kraju – na Dolnym Śląsku powstanie fabryka za 100 mln zł.

Yulchon to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją części dla branży automotive. W zakładach firmy powstają m.in. tuleje, cylindry, rurki wału samochodowego czy kolumny kierownicy. Do tej pory spółka posiadała swoje obiekty jedynie w Korei Płd. oraz w Meksyku.

Fabryka w Komornikach

Nowa fabryka Yulchon zostanie wybudowana w Komornikach obok Środy Śląskiej (30 km od Wrocławia). Pracownicy nowego zakładu będą zajmowali się produkcją rur stalowych ERW (zgrzewane prądami wysokiej częstotliwości). Odbiorcami produktów będą przedstawiciele branży maszynowej oraz automotive. Oprócz tego w dolnośląskiej fabryce będą realizowane usługi, np. ciągnienia na zimno.

Koszt budowy zakładu to 100 mln zł. Firma otrzymała decyzję o wsparciu ze strony Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Produkcja w Komornikach ma rozpocząć się w 2025 roku.

Nowa inwestycja pomoże w zwiększeniu mocy produkcyjnych firmy Yulchon. Przedstawiciele koreańskiej spółki podkreślają również, że projekt pozwoli na obsługę europejskich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *