Fabryki w Polsce

Jak powstaje stół szlifierski? [VIDEO]

Pył, który unosi się podczas szlifowania może być bardzo niebezpieczny dla pracowników zakładu. Dlatego polski producent, firma Clean Air zaproponowała rozwiązanie – stół szlifierski z własnym odciągiem i filtracją. Aby, zobaczyć, jak powstaje produkt zaprojektowany przez inżynierów firmy, odwiedziliśmy fabrykę w Miszewku.

W programie przedstawiamy Wam produkcję poszczególnych części oraz montowanie całej konstrukcji. Możecie także zobaczyć, jak pracują projektanci urządzeń oraz inżynierowie przeprowadzający testy odciągu.

Różne możliwości filtrowentylacji

Firma Clean Air jest obecna na rynku od ponad 20 lat. W ofercie firmy znajdziemy różnego typu systemy do odpylania i filtrowentylacji – zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne. Polski producent oferuje również sprzedaż akcesoriów, np. nawiewników, tłumików hałasu czy ramion odciągowych.

Urządzenia firmy Clean Air są adresowane do branży metalurgicznej czy tworzyw sztucznych, ponieważ znajdują zastosowanie głównie przy odciągu zanieczyszczeń ze stołów do cięcia mechanicznego i termicznego. Można je także wykorzystać podczas szlifowania, polerowania czy obróbce tworzyw sztucznych.

–Doskonałym rozwiązaniem filtrowentylacyjnym do dużych hal produkcyjnych jest opracowany przez naszą firmę system wentylacji przemysłowej typu „push-pull”. Jest to rozwiązanie pracujące w obiegu zamkniętym, które oprócz wysokiej wydajności filtrowentylacyjnej przynosi również korzyści w postaci oszczędności ciepła – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *