Technologie

Konturówka pozioma – jak wygląda i do czego służy? [VIDEO]

Na wyposażeniu zakładów produkcyjnych branży meblarskiej znajdują się różne urządzenia i maszyny. Jednym z nich może być konturówka. Na powyższym nagraniu przedstawiamy właśnie to urządzenie firmy Info Tec CNC.

Główne zadanie konturówki poziomej to wycinanie elastycznych pianek poliuretanowych. Może być przydatna np. przy produkcji kształtek dla mebli tapicerowanych lub przy wytwarzaniu materacy.

Jak możecie zobaczyć na nagraniu, urządzenie posiada stół obrotowy. Dzięki temu możliwe jest wycinanie trudnych – pod względem przestrzennym – kształtów. Konturówka pozioma firmy Info Tec CNC jest wyposażona również nóż obrotowy ząbkowany bez-końcowy.

– Załadunek i wyładunek ciętego bloku jest ułatwiony dzięki przedniej rolce i taśmom nośnym na stole roboczym, który obraca się automatycznie, aby wykonać dalszą obróbkę tego samego profilu obróconego o 90°. Automatyka maszyny jest sterowana za pomocą oprogramowania umieszczonego przy pulpicie sterującym. Aby otrzymać pożądany kształt cięcia można użyć: stołu digitizer, skanera lub można wczytać rysunek utworzony w programie CAD w formacie DXF – informuje firma Info Tec na swojej stronie internetowej.

Info Tec CNC to polska firma, która specjalizuje się w produkcji maszyn CNC. Przedsiębiorstwo posiada własny dział badawczo-rozwojowy, a produkty firmy firmy sprzedawana są także za granicą (m.in. USA, Rosja, Kanada, Wielka Brytania).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *