Fabryki w Polsce

Jak powstaje Centrum Obróbcze CNC? [VIDEO]

Maszyny CNC usprawniają produkcję, zdecydowanie skracając czas fabrykacji. Producenci, którzy z nich korzystają wspominają także o dużej precyzji urządzeń oraz redukcji kosztów. A co stoi za sukcesem tych maszyn? Zobaczcie kulisy powstawania centrum obróbczego CNC.

Odwiedzamy serce dawnego Centralnego Okręgu Przemysłowego – Stalową Wolę. Mieści się tu fabryka firmy Seron, znanego w Europie producenta maszyn CNC, wycinarek laserowych czy ploterów frezujących.

Co ciekawe w portfolio Seronu znajdziemy także Centrum Obróbcze Pronest. To urządzenie umożliwia nesting, czyli proces, polegający na rozdzieleniu i obróbce materiałów przy użyciu narzędzi frezarskich. Więcej informacji o technologii, która pozwala na optymalizację procesu obróbczego znajdziecie w tym artykule.

Urządzenia firmy Seron pomagają w automatyzacji wielu branż. Są przydatne zarówno przy produkcji obuwia, jak i mebli (np. produkcja schodów czy stolarki okiennej). Oczywiście maszyny CNC są niezawodne przy obróbce metali i tworzyw sztucznych.

Precyzja i niezawodność

W programie „Fabryki w Polsce” zobaczycie różne miejsca fabryki Seron. Zaglądamy m.in. do działu produkcji i montażu. W odcinku dowiecie się także więcej o dziale kontroli jakości i R&D.

– Każdy etap produkcji zamyka szczegółowy audyt jakościowy. Zapewnia to najwyższą precyzję niezawodność maszyn – informuje firma Seron.

W odcinku ze Stalowej Woli zobaczycie pracę specyficznych urządzeń, np. wytyczarki czy wycinarki laserowej. Pokażemy Wam, jak powstają niewielkie detale centrum obróbczego, ale także szafa sterująca, która odpowiada za kierowanie całym urządzeniem.

Parterem programu „Fabryki w Polsce” jest firma Merxu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *