Fabryka BSH. Fot.bsh-group.com/

Fabryka BSH. Fot.bsh-group.com/

Aktualności

Milion lodówek wyjechało z fabryki BSH we Wrocławiu

W pobliżu wrocławskiej fabryki BSH zasadzono pamiątkowe dęby. To symbol sukcesu załogi, która na początku października wyprodukowała milionową lodówkę. Jednak kolejny rekord BSH zamierza ustanowić jeszcze w tym roku – z linii wrocławskiego zakładu ma wyjechać… dwumilionowy piekarnik.

BSH we Wrocławiu jest obecne od 2017 roku. Dwie fabryki firmy powstały na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej. Powstają tu m.in. chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki oraz piekarniki marki Bosch i Siemens. Wyprodukowane urządzenia trafiają do odbiorców w Polsce i Europie Zachodniej.

Inwestycje w Przemysł 4.0

Przez okres czterech lat kierownictwo BSH sporo zainwestowało nad Odrą. Powstały tu nowe obiekty i nowoczesne systemu produkcyjne – ich wartość to ponad pół miliarda złotych.

We wrocławskiej fabryce działają m.in. autonomiczne pojazdy, których rolą jest dostarczanie podzespołów potrzebnych do produkcji. W planach jest także instalacja dronów, które będą monitorowały rozmieszczenie wyrobów gotowych.

BSH we Wrocławiu inwestuje także w logistykę. W 2020 r. powstało centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. m2 wraz z infrastrukturą kolejową. Okazało się jednak, że potrzeby firmy są większe. BSH ma w planach wynajęcie dodatkowego magazynu o powierzchni ok. 50 tys. m2.

„Myślimy o strefie badawczo-rozwojowej”

Dzięki nowym inwestycjom, BSH systematycznie zwiększa produkcję. W związku z tym firma będzie poszukiwać nowych pracowników.

–  Mamy co świętować, bo jak cztery lata temu zaczynaliśmy działalność we Wrocławiu, to mówiliśmy, że chcemy zatrudnić 500 osób. Dziś mamy już 1600 pracowników. Łączna wartość inwestycji BSH we Wrocławiu przekroczyła pół miliarda złotych. Wciąż się rozwijamy. Z naszych taśm zjechała milionowa lodówka i do końca roku chcemy mieć dwumilionowy piekarnik. Docelowo chcemy rocznie produkować dwa miliony urządzeń. Zwiększając produkcję, myślimy także o strefie badawczo-rozwojowej we Wrocławiu. Tutaj już powstają rozwiązanie, które później mają zastosowanie w naszych zakładach na świecie – mówi dla portalu Wrocław.pl Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce.

Firma posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *