Fabryki w Polsce

Noc Innowacji – przygotowaliśmy coś ciekawego [VIDEO]

Już jutro zaczyna się Noc Innowacji. W siedemdziesięciu obiektach na terenie całego kraju będą prezentowane osiągnięcia polskiej nauki i biznesu. Fabryki w Polsce objęły patronat medialny nad tym wydarzeniem. Tydzień temu przedstawiliśmy Wam funkcjonowanie wielkiego Centrum Dystrybucyjnego LPP. Dzisiaj czas na ujawnienie kulis fabryki firmy L’Oréal.

Noc Innowacji to idealna okazja, aby zaprezentować osiągnięcia polskiej nauki i biznesu, a także

Innowacje

Innowacje fot. Pixabay

przekonać się jak cyfryzacja, zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat. Wydarzenie jest magnesem dla najlepszych polskich innowatorów i przedsiębiorców. Podczas sobotniej nocy, 9 października, ponad 70 miejsc w całym kraju otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. W czasie nocnych pokazów i wykładów można dowiedzieć się, jak opuścić na chwilę pole oddziaływania ziemskiej grawitacji, zbudować miecz świetlny oraz zrozumieć działanie sztucznej inteligencji. Dodatkowo udział w wydarzeniu jest szansą, aby poznać firmy oferujące innowacyjną ścieżkę rozwoju swoim pracownikom. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Innowacji jest bezpłatny. A program możecie znaleźć tutaj.

Patronat medialny nad tegorocznym wydarzeniem objęły Fabryki w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne odcinki. Tydzień temu zobaczyliście jak działa Centrum Dystrybucyjne Odzieży LPP. Dzisiaj mamy kolejny film.

Fabryka L’Oréal w Polsce

Fabryka L’Oréal w Kaniach. Fot. loreal.com

Fabryka L’Oréal w Kaniach. Fot. loreal.com

W podwarszawskich Kaniach mieści się jeden z najważniejszych zakładów Grupy L’Oréal. Każdego roku powstaje tu 360 milionów kosmetyków, takich jak szampony, żele pod prysznic, mleczka do ciała, dezodoranty czy farby do włosów.

W naszym programie skupimy się na produkcji szamponów. Zobaczycie różne fazy tworzenia wyrobów L’Oréal, np. badania w laboratoriach, rozlewanie płynów, napełnianie butelek czy naklejanie etykiety. Czy wiecie do czego w fabryce L’Oréal służy spektofotometr? Jakie parametry szamponu są badane w laboratorium? Wszystkiego o produkcji szamponów dowiecie się z programu „Fabryki w Polsce”.

 

4-stopniowe bezpieczeństwo produktów

L’Oréal przykłada bardzo duże znacznie do bezpieczeństwa swoich produktów. Stąd pracownicy mazowieckiej fabryki są zobowiązani do przeprowadzania 4-stopniowego procesu ewaluacji. Zaczyna się od dokładnego poznania oraz oceny surowców, które wchodzą w skład produktów L’Oréal. Analitycy firmy muszą także potwierdzić tolerancję produktów poprzez realizację dużej ilości testów. L’Oréal zapewnia, że również po wypuszczeniu produktów na rynek stale monitoruje produkty pod kątem jakości.

Podczas produkcji wyrobów L’Oréal każdy produkt jest poddawany około… stu testom jakości.

Firma zapewnia, że nie testuje swoich wyrobów na zwierzętach, a co więcej, od wielu lat jest liderem stosowania metod alternatywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *