Aktualności

To będzie najnowocześniejszy cleanroom w Polsce [ZDJĘCIA]

Nemera to światowy gigant produkcji sprzętu medycznego. Firma jest w trakcie uruchamiania nowej fabryki w Szczecinie. Pod wieloma względami to będzie jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Spółka już dziś szuka pracowników do swojego zakładu.

– Jesteśmy w końcowej fazie budowy naszej nowej fabryki. Była to intensywna praca, ponieważ rozmiar projektu jest bardzo duży, a wymagania technologiczne i jakościowe bardzo wysokie. Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wysiłku, bo realizujemy nasze marzenie o uruchomieniu w Szczecinie fabryki hi-tech branży medycznej – powiedział  prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin

Część fabryki już działa. W Szczecinie produkowane są m.in. formy do części z tworzyw sztucznych. Uruchomiona została także narzędziownia. Niektóre działy, jak administracja czy magazyn znajdują się jeszcze w trakcie przeprowadzki.

Powierzchnia nowego zakładu wynosi 10 tys. m2.

Unikalny cleanroom

Nowa fabryka firmy Nemera. Fot. Nemera Szczecin

Nowa fabryka firmy Nemera. Fot. Nemera Szczecin

Ważną część szczecińskiej fabryki stanowi dział badań i rozwoju. To tam będą powstawać nowe projekty sprzętu medycznego.

Niemniej serce i duma fabryki Nemera w Szczecinie to nowoczesny cleanroom. W tym miejscu będą montowane urządzenia służące do podawania leków. Z tego powodu do pomieszczenia zostaną wpuszczone jedynie wybrane osoby. Będą one mogły wejść do cleanroomu tylko po przejściu przez śluzę sanitarną.

Szczeciński cleanroom to największe tego typu pomieszczenie w Polsce (powierzchnia prawie 3,5 tys. m2). Co więcej obiekt Nemery będzie także jednym jednym z najnowocześniejszych. W środku znajdą się innowacyjne rozwiązania i maszyny najlepszych marek świata.

Praca szuka człowieka

W związku z uruchamianiem nowej inwestycji w Szczecinie Nemera poszukuje pracowników.

Operator maszyn wtryskowych, monter aplikatorów czy pracownik utrzymania ruchu. Przedstawiciele tych profesji mogą znaleźć pracę w zachodniopomorskiej fabryce. Nemera prowadzi również rekrutację na stanowisko technika IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *