Aktualności

Nowa fabryka w Rzeszowie. Powstała w rekordowym tempie

Elektromobilność jest coraz bardziej popularna wśród europejskich kierowców. Niektóre marki pojazdów odnotowały trzykrotny wzrost sprzedaży samochodów z elektrycznych silnikiem. To wyzwanie dla producentów infrastruktury elektromobilnej.

 

Phoenix Contact E-Mobilityto duży koncern (na całym świecie zatrudnia prawie 20 tys. pracowników), który specjalizuje się w produkcji m.in. punktów ładowania pojazdów elektrycznych czy interfejsów ładowania instalowanych w samochodach.

Niedawno firma mogła się poszczycić zakończeniem ważnej inwestycji w Polsce. W Rzeszowie powstała nowa fabryka firmy, w której będą powstawały elementy niezbędne do ładowania pojazdów BEV i PHEV. Chodzi np. o kable zasilające AX.

Imponujące tempo

Nowa fabryka w Rzeszowie. Fot. Phoenix Contact E-Mobility

Nowa fabryka w Rzeszowie. Fot. Phoenix Contact E-Mobility

Fabryka została zbudowana przez znanego dewelopera zajmującego się nieruchomościami przemysłowymi – firmę Panattoni. Budowa fabryki o powierzchni 15 tys. m2 zakończyła się już po pięciu miesiącach. Miała na to wpływ współpraca różnych podmiotów w tym także rzeszowskich urzędników.

–  Zespół wyprodukował już pierwsze sztuki naszych kabli do ładowania AC. Przygotowujemy się do instalacji kolejnych urządzeń i zatrudnienia pracowników w nadchodzących tygodniach. Dzięki dobrej lokalizacji w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, nasz zakład stanie się ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact E-mobility – powiedział Christoph Paetzold, kierownik projektu nowej fabryki w Rzeszowie.

Zakład rzeczywiście jest położony w dobrej lokalizacji. Nieopodal znajduje się droga ekspresowa S19, która jest częścią międzynarodowej trasy Via Carpathia. Blisko fabryki Phoenix Contact znajduje się także autostrada A4 oraz rzeszowskie lotnisko.

Kierownictwo zakładu poinformowało, że w ciągu kilku lat zatrudnienie w fabryce będzie się systematycznie zwiększać – do 250 osób.

One thought on “Nowa fabryka w Rzeszowie. Powstała w rekordowym tempie

  1. Mike mike Reply

    Rewelacja nie będzie trzeba wyjeżdżać za granicę na jakieś wyspy z owocami i tam zebrać o pracę tylko praca będzie na Podkarpaciu git

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *