Fabryki w Polsce

Jak powstają siłowniki pneumatyczne?

W kolejnym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zobaczycie polskie, rodzinne przedsiębiorstwo. To firma Pneumat Wrocław, której pracownicy zajmują się m.in. produkcją siłowników pneumatycznych. To właśnie proces powstawania tego produktu możecie zobaczyć w naszym filmie.

Na jakiej zasadzie opiera się działanie siłownika? Z jakich elementów składa się ten mechanizm? Jak wyglądają testy stabilności ciśnienia? Tego wszystkiego dowiecie się z programu „Fabryki w Polsce”. Zobaczycie również procesy fazowania, gwintowania oraz prace montażowe.

Firma rodzinna

Historia firmy Pneumat sięga 1976 roku, kiedy Ryszard Pachura założył pierwszą działalność związaną z izolacjami termicznymi.

–Wkrótce pojawił się nowy pomysł na biznes, który wykiełkował ze starych zamiłowań do pracy w drewnie. Rozpoczęto produkcję sprzętów użytkowych. Poważne zmiany w podejściu do biznesu nadeszły wraz z podjęciem współpracy z partnerem z Niemiec. Pod koniec lat 80 Ryszard Pachura na dobre rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę ze sprężonym powietrzem – czytamy na stronie internetowej Pneumat Wrocław.

Obecnie firmą zarządza kolejne pokolenie rodziny Pachurów, synowie: Tomasz i Dariusz. Firma posiada 10 oddziałów w Polsce, w których zatrudnia 120 pracowników.

Pneumatyka

W ofercie firmy znajdziemy produkty związane z pneumatyką. Pracownicy wrocławskiej spółki, oprócz przedstawionych w programie siłowników pneumatycznych, zajmują się produkcją: kompresorów tłokowych, zaworów, manometrów, zbiorników ciśnieniowych czy osuszaczy.

Oprócz produkcji materiałów Pneumat Wrocław świadczy również usługi związane ze swoją działalnością. Chodzi m.in. o projektowanie i realizację instalacji pneumatycznych, a także prace naprawcze, np. serwis kompresorów czy narzędzi pneumatycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *