Aktualności

Nowe produkty Grupy Azoty. „Dzięki swoim parametrom przeznaczone są do specyficznych zastosowań”

Adoflex i Oxovilen. To nazwy specjalistycznych plastyfikatorów, które od kilku dni znajdują się w ofercie sprzedażowej Grupy Azoty ZAK S.A. Produkty mogą mieć zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu – m.in. przy produkcji kabli, tkanin powlekanych czy lakierów.

Wcześniej spółka opracowała i wdrożyła do produkcji pierwszy polski plastyfikator nieftalanowy – Oxoviflex. Obecnie ZAK S.A  chce wzmocnić segment OXO.

– Alkohole OXO wykorzystuje się do produkcji plastyfikatorów, dodatku do olejów napędowych oraz jako rozpuszczalniki w produkcji farb, lakierów i innych gałęziach przemysłu. Grupa Azoty ZAK S.A. jest producentem nieftalanowego plastyfikatora DEHT, który znany jest na rynku pod marką Oxoviflex – informuje Grupa Azoty na stronie internetowej – Plastyfikatory to komponenty tworzyw sztucznych, lakierów, barwników i żywic poliestrowych. Szerokie zastosowanie znajdują zwłaszcza w przemyśle tworzyw sztucznych oraz motoryzacyjnym.

Adoflex i Oxovilen będą wytwarzane na instalacji, która w ciągu roku wytworzy 10 tys. ton produktów.

Aby dostosować się do obecnych wymagań rynkowych i legislacyjnych, wzbogacamy portfolio produktowe o plastyfikatory nieftalanowe i specjalistyczne. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy również moce produkcyjne plastyfikatora Oxoviflex®. Wprowadzanie oferty estrów specjalnych to kolejny, naturalny krok na ścieżce rozwoju Segmentu OXO – podkreśla Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Produkt Adoflex można stosować podczas produkcji węży ogrodowych, kabli, tkanin powlekanch. Adoflex jest także wykorzystywany jako rozpuszczalnik przy wytwarzaniu lakierów. Natomiast Oxovilen jest używany przy produkcji wykładzin PCW, klejów, tuszów czy atramentów.

Źródło: Grupa Azoty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *