Robotyzacja

Robotyzacja

Technologie

Roboty i nowe inwestycje zwiększą wydajność Amiki

Transformacja technologiczna. To proces, który trwa w fabryce znanego producenta sprzętu AGD – grupy Amica. Robotyzacja, nowa kabina lakiernicza czy modernizacja wydziału montażu mają przyczynić się do jeszcze lepszej wydajności.

Tak wygląda płyta gazowa 2.0. Fot. Amica.

Tak wygląda płyta gazowa 2.0. Fot. Amica.

Władze firmy Amica nie ukrywają, że w ostatnim czasie nastąpił zdecydowany wzrost zapotrzebowania na sprzęt AGD. To efekt ekspansji polskiego producenta na międzynarodowe rynki. Firma jest obecna na 70 rynkach świata.

W 2020 r. z linii fabryki we Wronkach wyjechało 2 mln produktów. Dzięki najnowszym inwestycjom technologicznym, pracownicy będą w stanie wytwarzać o pół miliona urządzeń więcej.

„Możemy dziś tymi samymi zasobami osiągnąć lepszy efekt”

W ramach modernizacji zakładu przeprowadzono kilka inwestycji. Tłumaczy to Marcin Bilik, wiceprezes Grupy Amica:

–Zmiany dotyczą zarówno tłoczni, gdzie rozbudowujemy park tras postępowych, jak i emalierni, w której zainstalowaliśmy nową kabinę lakierniczą. Zmodernizowaliśmy też wydział montażu, co było dużym wyzwaniem operacyjnym. Dodatkowo unowocześniamy cały obszar podzespołów. To wszystko sprawia, że możemy dziś tymi samymi zasobami osiągnąć lepszy efekt – mówi wiceprezes Bilik.

Oprócz tego ważnym elementem transformacji technologicznej we Wronkach jest robotyzacja. Roboty odpowiadają za m.in. proces klejenia nakładek na drzwi i tablice urządzeń. Następnie urządzenie składa przygotowany podzespół do wózka piętrowego, który jest kierowany do dalszych procesów.

Amica przygotowuje się także do uruchomienia systemu, który umożliwi samodzielne wykonanie nadruku na płytach. Będzie to miało duży wpływ na skrócenie czasu produkcji.

Amica to jeden z największych europejskich producentów sprzętu AGD. Polski producent na całym świecie zatrudnia 3 tysiące pracowników, którzy każdego roku dostarczają 5 milionów urządzeń dla klientów na różnych kontynentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *