Autostrada A2

Autostrada A2

Aktualności

Trzeci pas na autostradzie A2. Czy ma to związek z budową CPK?

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało poszerzenie drogi na trasie Warszawa-Łódź. Od węzła Pruszków do Łódź Północ powstanie trzeci pas, a od Pruszkowa do Konotopy (przedmieścia Warszawy) – czwarty. Jak Ministerstwo argumentuje swoją decyzję?

Budowa dodatkowego pasa będzie przebiegać po wewnętrznych stronach obu jezdni. Prace mają potrwać do 2021 roku, a ich koszt wyniesie ok. 600 milionów złotych.

Utworzenie trzeciego pasa na 88-kilometrowym odcinku autostrady jest przede wszystkim podyktowana zwiększeniu przepustowości na A2. Kierowcy często narzekają na duży ruch na tej drodze, często tworzą się korki. Co więcej, Ministerstwo nie ukrywa, że dodatkowy pas jezdni ma usprawnić połączenie drogowe między Warszawą a Łodzią w związku z planowanym do realizacji Centralnym Portem Komunikacyjnym. Natężenie ruchu na tym odcinku już teraz zbliża się do wartości granicznych dla obecnego przekroju, a w najbliższych latach spodziewany jest dalszy stopniowy jego wzrost – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Ponadto zlikwidowany zostanie nieczynny Punkt Poboru Opłat w Pruszkowie. W tym wypadku również chodzi o zwiększenie przepustowości. Obecnie na tym odcinku drogi prędkość jest ograniczona do 40 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *