Fabryki w Polsce

Co dzieje się z butelką zwrotną PEPSI? [VIDEO]

Zapewne zdarzyło Wam się oddać do sklepu zużytą, szklaną butelkę. Czy zastanawialiście się, jakie są jej dalsze losy? Na to pytanie odpowiadamy Wam w najnowszym odcinku „Fabryk w Polsce”, który nagraliśmy w zakładzie Pepsico w Michrowie.

W programie przedstawiamy nową linię produkcyjną koncernu. Dzięki niej prędkość rozlewu zwiększyła się do 40 tys. butelek w ciągu godziny. Co więcej, nowa technologia pozwoliła także na redukcję zużycia wody i energii.

Jak przeprowadzana jest inspekcja szczelności kapsla? Jak przebiega kontrola butelek, które trafiają do zakładu? Dlaczego technologia w Michrowie umożliwia duże oszczędności wody i energii? Zobaczcie najnowszy odcinek programu Fabryki w Polsce!

Nie tylko Pepsi

Caleb Bradham. To on, farmaceuta z Północnej Karoliny miał pod koniec XIX wieku opracować recepturę napoju Pepsi. Kilkadziesiąt lat później produkt zaczął być popularny na całym świecie – już w 1950 r. Pepsi była obecna w 60 krajach.

Trzeba jednak pamiętać, że cały koncern Pepsico to nie tylko popularny napój gazowany. W 1965 r. doszło do podpisania umowy pomiędzy Donaldem Kendalem, ówczesnym prezesem Pepsi-Cola oraz Hermanem Layem – prezesem Frito-Lay. To połączenie doprowadziło do tego, że obecnie amerykańska firma jest wiodącym producentem napojów bezalkoholowych i przekąsek.

– Dziś PepsiCo jest jedną z najbardziej podziwianych firm, której produkty dostępne są w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie, a każda z 22 najlepiej sprzedających się marek generuje w ciągu roku przychody przekraczające jeden miliard dolarów amerykańskich – informuje koncern na swojej stronie internetowej.

Oprócz Pepsi, amerykańska firma produkuje także takie napoje, jak: 7UP, Lipton Ice Tea, Mirinda czy Mountain Dew. Natomiast w „spożywczych” zakładach powstają chipsy i chrupki – m.in. Lay’s, Cheetos, Twistos czy Star Chips.

A od kiedy Pepsi jest obecna w Polsce? Pierwszy napój nad Wisłą zagościł w latach 70., natomiast zakłady produkcyjne powstały dwadzieścia lat później. Obecnie Pepsico posiada fabryki w Michrowie, Żninie, Grodzisku Mazowieckim oraz Tomaszowie Mazowieckim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *