Fabryki w Polsce

Jak powstają ekrany LED? [VIDEO]

Wysoka jasność czy bardzo dobra rozdzielczość. To nie jedyne cechy, dla których ekrany LED są wciąż popularne na rynku. Korzystają z nich wielkie galerie handlowe, właściciele biurowców, ale także zwykli użytkownicy. Zobaczcie, jak powstają te urządzenia – gościmy w zakładzie iMedia w Białymstoku.

W programie „Fabryki w Polsce” proponujemy Wam wycieczkę po fabryce firmy. Odwiedzimy m.in. dział formowania, prototypingu czy lakiernię. W zakładzie możecie zobaczyć pracę specyficznych maszyn, jak hybrydowy laser światłowodowy, prasa krawędziowa CNC. Oglądajcie!

Potrzebne urządzenia

Tak wygląda infokiosk. Fot. Katyare, CC BY-SA 3.0

Tak wygląda infokiosk. Fot. Katyare, CC BY-SA 3.0

Firma iMedia powstała w 1997 roku i od samego początku była związana z branżą IT. Pięć lat później pracownicy spółki zaczęli produkcję urządzenia, z którego firma jest znana do dzisiaj. To infokioski, czyli interaktywne terminale informacyjne. iMedia dostarcza zarówno infokioski zewnętrzne, dostosowane do zmiennych warunków pogody oraz wewnętrzne – przeznaczone do zamkniętych pomieszczeń.

To jednak nie wszystko, firma posiada w swoim portfolio także inne produkty. W dobie pandemii Covid-19 pracownicy iMedia stworzyli automat do szybkiego i wygodnego odkażania rąk. Jak działa to urządzenie?

– Ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy przekazuje sygnał do układu sterowania, zaś ten dystrybuuje z góry zaprogramowaną ilość środka odkażającego bezpośrednio na podstawioną dłoń. Dzięki temu użytkownik w pełni bezpiecznie jest w stanie zdezynfekować dłonie, zaś czynność taka zajmuje zaledwie kilka sekund – informuje iMedia.

Firma z Białegostoku korzysta z komponentów sprawdzonych dostawców, takich jak Intel, AMD, Samsung, LG, Dell czy HP.

Parterem programu „Fabryki w Polsce” jest firma Merxu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *