Roboty mobilne, roboty autonomiczne czy systemy internetu rzeczy. Najnowszy odcinek programu „Fabryki w Polsce” to solidna dawka nowoczesnej robotyzacji. Jak przebiega produkcja w takiej fabryce? Zobaczcie zakład firmy Schneider Electric.
Polski zakład firmy Schneider Electric mieści się w Bukownie (woj. małopolskie). W fabryce o wielkości ponad 5 tys. m2 pracuje trzystu pracowników. Jednak równie ważną rolę w zakładzie firmy pełnią roboty. Jakie są zadania urządzeń, a jakie załogi? Tego możecie dowiedzieć się z naszego programu.
Wyłączniki i rozłączniki
Małopolska fabryka firmy powstała w 1998 roku. W zakładzie produkowane są wyłączniki aparatury niskich napięć, rozłączniki, a także akcesoria.
Pracownicy Schneider Electric z Bukowna zajmują się wytwarzaniem wyłączników Compact NS/NSX, które posiadają możliwość zdalnego sterowania oraz komputerowej transmisji parametrów. Pracownicy fabryki z Bukowna są także odpowiedzialni za produkcję wyłączników typu Compact NSXm zawierających m.in. innowacyjne zabezpieczenia elektroniczne. Zakład produkuje także rozłączniki z możliwością jednoczesnego przełączania dwóch urządzeń oraz akcesoria – zabezpieczenia termiczno-magnetyczne do ochrony przeciążeniowej oraz przeciwzwarciowej.
Firma z ponad 150-letnią tradycją
Urządzenia, które powstają w Bukownie są głównie dostarczane do głównej fabryki bądź centrum dystrybucyjnego grupy Schneider Electric.
Trzeba wiedzieć, że firma Schneider Electric to wielkie, międzynarodowe przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją różnych urządzeń – od stacji ładowania samochodu elektrycznych, urządzeń automatyki przemysłowej po automatykę budynkową.
Wszystko jednak zaczęło się od… kopalni i kuźni, które w 1836 roku nabyli bracia Schneiderowie we francuskiej miejscowości Le Creusot. W kolejnych latach firma zajmowała się produkcją uzbrojenia, a dopiero pod koniec XIX wieku weszła na rozwijający się rynek elektryczności.
—
Odcinek powstał w ramach 3 edycji Nocy Innowacji. Informacje o tym projekcie znajdziecie: TUTAJ.
Dodaj komentarz