Klawiatura. Fot. Pixabay

Klawiatura. Fot. Pixabay

Technologie

„Po pierwsze produkt jest polski”. ASAJ chce zoptymalizować swoją działalność

Kilka razy pisaliśmy już o zaletach systemu ERP XL stworzonego przez Comarch. Dzięki niemu pracownicy fabryki mogą nadzorować pracę wielu urządzeń czy dbać o dostawy surowców. Kolejna polska firma zdecydowała się na skorzystanie z tej technologii. Celem jest osiągnięcie optymalnej wydajności.

Tak wygląda system ERP XL. Fot. Comarch

Tak wygląda system ERP XL. Fot. Comarch

ASAJ to rodzinne przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży różnych produktów związanych z branżą elektroniczną i energetyczną (m.in. technika grzewcza, fotowoltaika czy osprzęt elektroniczny. Firma dostarcza swoje produkty zarówno do małych (detalicznych) odbiorców, jak i do energetycznych gigantów.

Przedsiębiorstwo ASAJ stworzyło nowoczesne centrum dystrybucyjne. Kierownictwo spółki, aby usprawnić procesy postanowiło skorzystać z technologii ERP XL.

– Po pierwsze produkt jest polski, nadąża za zmianami w prawie. Firmy zagraniczne mają dość dużą trudność, żeby rozpoznać zmiany, być tak blisko przepisów, żeby właściwie je zaimplementować (…). Kolejną rzeczą jest otwartość technologii. Do tego systemu możemy sami sobie dopisywać dodatki przy pomocy Partnera, którego mamy, czy też sami możemy ingerować w to, jak system wygląda i jak pracuje. Również baza danych, na której zbudowany jest program, jest otwarta. Możemy tam pisać własne dodatki i budować, kreować ten program tak, jak nam jest potrzebny – opowiada Piotr Prokurat, Dyrektor IT, Dyrektor ds. optymalizacji procesów ASAJ.

System Comarchu odpowiada w ASAJ także za inne kwestie. Po zamówieniu produktu faktura jest automatycznie wystawiana i przesyłana do procesowania w magazynie. Roboty pobierają odpowiedni sprzęt i przygotowują do wysyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *