Fabryki w Polsce

Jak powstaje komora normobaryczna? [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zapraszamy Was na podróż do zakładu, gdzie powstają solidne i szczelne konstrukcje. Muszą one wytrzymać ciśnienie 1500 hPa. Zobaczcie, jak powstają komory normobaryczne, które mogą być lekarstwem na wiele chorób i dolegliwości.

Komora normobaryczna firmy Delgreen. Fot. delgreen.pl

Komora normobaryczna firmy Delgreen. Fot. delgreen.pl

Gościmy w zakładach firmy Delgreen w Rudach, nieopodal Rybnika. Tu mieści się siedziba rodzinnego przedsiębiorstwa, które działa na rynku już od 1957 r. Przez ten czas firma wyspecjalizowała się w produkcji zbiorników stalowych ciśnieniowych, wszelkich elementów stalowych, specjalistycznych zbiorników wraz z układami technologicznymi IT.

Wytrzymałość na ciśnienie

Komora normobaryczna firmy Delgreen. Fot. delgreen.pl

Komora normobaryczna firmy Delgreen. Fot. delgreen.pl

Naszą podróż po zakładzie Delgreen zaczynamy od działu projektowego. Tutaj dowiemy się, jaki kształt najczęściej przybiera komora.

Następnie przeniesiemy się do działu produkcji. Sercem każdej komory normobarycznej jest solidna i szczelna konstrukcja, która będzie w stanie utrzymać ciśnienie wewnątrz na poziomie 1500 hPa. Istotną rolę pełni także śluza pozwalająca na swobodne wchodzenie i opuszczanie komory.

W programie zobaczymy m.in. wycinarkę laserową, która wypala elementy podłogi lub detale maskujące. Jak zamontować drzwi, aby były w stanie wytrzymać ciśnienie 1500 hektopaskali? Tego dowiecie się z odcinka „Fabryk w Polsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *