Fabryki w Polsce

Jak powstaje mydło w płynie? [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” pokazujemy Wam fabrykę mydła w płynie. Gościmy u polskiego producenta – firmy Serpol-Cosmetics z Mieściska (woj. wielkopolskie). Wraz z kamerą naszego programu jesteśmy obecni w laboratorium, mieszalni czy dziale kontroli jakości. W odcinku będziecie mogli zobaczyć proces konfekcjonowania czy rozlewania do opakowań, a także dowiedzieć się więcej np. o technologii odwróconej osmozy.

Firma Serpol-Cosmetics powstała w 1991 roku. Na początku działalność pracownicy przedsiębiorstwa zajmowali się głównie wytwarzaniem produktów na bazie soli, m.in sól do kąpieli czy sole do zmywarek. Jednak wraz z otwarciem kolejnych zakładów i uruchamianiem kolejnych linii oferta firmy zaczęła się poszerzać.

Obecnie przedsiębiorstwo z Mieściska dostarcza produkty kontraktowe i marki własne z zakresu: higieny osobistej, pielęgnacji skóry oraz chemii gospodarczej. Każdego miesiąca w zakładach firmy powstaje 20 milionów kosmetyków.

Musimy wspomnieć, że odbiorcami produktów Serpol-Cosmetics są znane w Polsce marki – Lidl, Kaufland, Biedronka czy Auchan. Jednak produkty firmy trafiają także na eksport, można je znaleźć w trzydziestu krajach Europy i Azji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *