Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

Aktualności

MPIT: „Mamy kolejny punkt , który przyczyni się do rozwoju cyfrowego krajobrazu wschodniej części naszego kraju”. Powstał Samsung Inkubator Lublin

Samsung otwiera inkubator dla młodych, polskich przedsiębiorców. W Lublinie powstał obiekt, w którym star-upy będą mogły rozwijać swoje technologie związane ze sferą bezpieczeństwa cyfrowego. Co oferuje Samsung polskim przedsiębiorcom?

– Podnoszenie świadomości na temat cyberzagrożeń i aktywne działania na rzecz ich zwalczania traktujemy jako naszą misję. Jesteśmy pewni, że nowatorskie pomysły polskich przedsiębiorców, z naszą pomocą przyczynią się do zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa na poziomie lokalnym i globalnym – powiedział Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska.

Samsung oferuje wsparcie merytoryczne od najlepszych specjalistów cyberbezpieczeństwa. W tym celu zostanie powołany zespół ds. bezpieczeństwa cyfrowego, który zapewni stałe doradztwo dla start-upów od fazy koncepcji projektu do przygotowania prototypu produktu. Samsung zapewni również promocję, pomoc w poszukiwaniu inwestorów, a najlepsze projekty otrzymają wsparcie finansowe koncernu.

Warto dodać, że Samsung Inkubator Lublin ma niekomercyjny charakter. – Inkubowane start-upy zachowują wyłączne prawa do swoich koncepcji, które powstały w ramach Inkubatora – informuje Samsung.

Jednym z pierwszych projektów realizowanych w ramach lubelskiego inkubatora jest Real Buddy. To aplikacja, która ma zapewnić bezpieczeństwo w sieci najmłodszym użytkownikom. – Specjalne algorytmy monitorują komunikację w poszukiwaniu treści wrażliwych, alarmując rodziców w razie potrzeby, ale co ważne, bez naruszania prywatności najmłodszych. Co istotne, mechanizm „samodoskonali” się w poszukiwaniu nowych zagrożeń i nie wymaga ręcznego wprowadzania słów kluczowych – informuje Samsung.

Zgłoszenia do Samsung Inkubator Lublin można nadsyłać do 27 lutego. Partnerami projektu są NASK oraz Politechnika Lubelska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *