Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

Aktualności

MPIT: „Mamy kolejny punkt , który przyczyni się do rozwoju cyfrowego krajobrazu wschodniej części naszego kraju”. Powstał Samsung Inkubator Lublin

Samsung otwiera inkubator dla młodych, polskich przedsiębiorców. W Lublinie powstał obiekt, w którym star-upy będą mogły rozwijać swoje technologie związane ze sferą bezpieczeństwa cyfrowego. Co oferuje Samsung polskim przedsiębiorcom?

– Podnoszenie świadomości na temat cyberzagrożeń i aktywne działania na rzecz ich zwalczania traktujemy jako naszą misję. Jesteśmy pewni, że nowatorskie pomysły polskich przedsiębiorców, z naszą pomocą przyczynią się do zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa na poziomie lokalnym i globalnym – powiedział Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska.

Samsung oferuje wsparcie merytoryczne od najlepszych specjalistów cyberbezpieczeństwa. W tym celu zostanie powołany zespół ds. bezpieczeństwa cyfrowego, który zapewni stałe doradztwo dla start-upów od fazy koncepcji projektu do przygotowania prototypu produktu. Samsung zapewni również promocję, pomoc w poszukiwaniu inwestorów, a najlepsze projekty otrzymają wsparcie finansowe koncernu.

Warto dodać, że Samsung Inkubator Lublin ma niekomercyjny charakter. – Inkubowane start-upy zachowują wyłączne prawa do swoich koncepcji, które powstały w ramach Inkubatora – informuje Samsung.

Jednym z pierwszych projektów realizowanych w ramach lubelskiego inkubatora jest Real Buddy. To aplikacja, która ma zapewnić bezpieczeństwo w sieci najmłodszym użytkownikom. – Specjalne algorytmy monitorują komunikację w poszukiwaniu treści wrażliwych, alarmując rodziców w razie potrzeby, ale co ważne, bez naruszania prywatności najmłodszych. Co istotne, mechanizm „samodoskonali” się w poszukiwaniu nowych zagrożeń i nie wymaga ręcznego wprowadzania słów kluczowych – informuje Samsung.

Zgłoszenia do Samsung Inkubator Lublin można nadsyłać do 27 lutego. Partnerami projektu są NASK oraz Politechnika Lubelska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *