Fabryki w Polsce

Na czym polega galwanizacja? [VIDEO]

Pokrywanie metalu cienką powłoką drugiego metalu z wykorzystaniem zjawiska elektrolizy. Na tym polega proces galwanizacji. Jednak zanim rozpocznie się właściwa czynność, produkty muszą zostać odpowiednio przygotowane. Aby zobaczyć krok po kroku, jak przebiega ten proces, odwiedziliśmy jedną z najnowocześniejszych galwanizerni w Polsce.

Najnowszy odcinek programu Fabryki w Polsce został nakręcony w zakładzie firmy Strumet. Mieści się ona w miejscowości Strumień, nieopodal Cieszyna. Kierownictwo zakładu szczyci się proekologicznym podejściem. Przykładem takiej postawy może być oszczędzanie surowców. Woda, z której się korzysta w zakładzie Strumet jest całkowicie oczyszczana i następnie wraca na halę produkcyjną.

W naszym programie przedstawiliśmy dwie linie do galwanizacji – bębnową oraz zawieszkową.

Pierwsza metoda stosowana jest głównie do małych elementów (np. gwoździe czy śruby). Po umieszczeniu elementów w bębnie, robot zabiera produkty do przygotowania przed galwanizacją. Materiały są odtłuszczone alkalicznie, trwawione oraz płukane. Dopiero po przeprowadzeniu tych procesów rozpoczyna się galwanizacja. Czy wiecie na czym polega pasywacja? O tym opowiadamy w naszym programie.

W kolejnej części programu pokażemy Wam linię zawieszkową. Tutaj obrabiane są większe produkty. Z naszego filmu dowiecie się, jakie są różnice między linią bębnową a zawieszkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *