Fabryki w Polsce

Jak powstają napędy? [VIDEO]

Z jakich elementów składa się napęd? Jak produkowany jest wał silnikowy? Zobaczcie naszą wycieczkę po fabryce firmy Nord w Nowej Soli, gdzie powstają systemy napędowe.

Naszą podróż po fabryce firmy Nord zaczniemy od produkcji komponentów. Radełkowanie, frezowanie czy gratowanie. Właśnie takie procesy możecie zobaczyć w naszym filmie. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” możecie także obejrzeć pracę kilku ciekawych urządzeń, jak np. frezarka obwiedniowa.

Wraz z naszą kamerą będziemy także obecni w centrum pomiarowym fabryki Nord. Pracownicy tego działu za pomocą specjalistycznego sprzętu kontrolują średnicę, długość, kształt czy okrągłość produktu.

W naszym filmie nie zabrakło także miejsca na magazyn firmy Nord. Są tu trzy strefy – wysokiego składowania, regały automatyczne oraz regały stacjonarne. Warto zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie, jakim jest kamizelka wyposażona w system głosowy. Dzięki temu urządzeniu pracownicy mogą liczyć na podpowiedź, skąd i jakie produkty należy pobrać.

Jednym z końcowych elementów naszej podróży po fabryce Nord są linie montażowe. Następnie produkt trafia do sprawdzenia i lakierni po czym zostaje wysłany do jednego z klientów. Każdego roku w nowosolskiej fabryce Nord powstaje 300 tysięcy napędów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *