Ekonomia, wydajność, ekologia. To kluczowe kwestie, na które zwraca się uwagę przy budowie nowych zakładów produkcyjnych. Tymi kryteriami kierowali się także przedstawiciele Technonicolu, którzy na Dolnym Śląsku wybudowali samowystarczalną i bezodpadową fabrykę. Już 15 września nastąpi oficjalne otwarcie zakładu. Przy okazji odbędzie się konferencja o tym jak produkować i budować mądrze, bezpiecznie i ekologicznie. Zapisy do udziału w konferencji na stronie www.sztukaoptymalnegobudownictwa.pl
Technonicol to producent wysokiej jakości materiałów izolacyjnych. Przydają się one przy budowie domów, mostów i budynków użyteczności publicznej. Firma posiada 56 zakładów w 7 krajach.
W kwietniu 2021 r. powstała pierwsza fabryka Technonicolu w Polsce, która zarazem jest jedną z największych inwestycji w historii firmy.
Współczesne standardy
Fabryka – o wielkości 20 hektarów – została wybudowana w Wykrotach. To wieś położona niedaleko granicy z Niemcami, oddalona 20 km od Bolesławca.
Nowy zakład dostarcza pełną gamę asortymentu. Pracownicy dolnośląskiej fabryki wytwarzają zarówno produkty ogólnobudowlane (np. do izolacji poddaszy czy ścian działowych), ale także wełnę do elewacji wentylowanych czy izolacji dachów płaskich.
Technonicol planuje produkować 90 tys. ton wełny w ciągu roku. Materiały będą trafiać zarówno na rynek polski, ale także m.in. do Niemiec czy Austrii.
Warto podkreślić, że fabryka została wybudowana według najnowszych standardów. To choćby kwestie ekologiczne, np. odpady, które powstają w czasie produkcji są przetwarzane i wykorzystywane przy innych procesach (np. formatowanie płyt). W nowej fabryce zostały także zamontowane systemy dopalania gazów oraz wiele filtrów, których zadaniem będzie ograniczenie zanieczyszczeń.
Fabryka zatrudnia 167 pracowników.
(Artykuł sponsorowany)
—
15 września 2021 roku nastąpi oficjalne otwarcie fabryki w Wykrotach. Rejestracja i szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne tutaj
Dodaj komentarz